Munkatársak
Fenntartó, alapító:
Polcz-Csiszár Katalin vagyok, a képen a gyermekeimmel. Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai karán végeztem több mint 10 éve, valamint közoktatás vezetői szakvizsgával is rendelkezem. A Csupacsoda Óvoda alapítója és fenntartójaként elmondhatom, hogy egyetlen dolog motivál, az, hogy a hozzánk járó gyermekek harmonikus fejlődéséhez és kiegyensúlyozottságához megteremtsük az ideális feltételeket. Legyenek boldogok, egészségesek és önmaguk, ez a legfontosabb.
Óvodapedagógusaink:
Szarka – Tamás Enikő vagyok. Lelkes óvodapedagógusként, óvodavezetőként és édesanyaként azon vagyok, hogy az óvoda minden szintű feltételei a lehető leginkább gyermekközpontúak legyenek. Úgy gondolom, egy óvodavezető, akkor végzi jól a munkáját, ha kiegyensúlyozott, sikerélményekben gazdag gyermekek, pedagógusok és dajkák, egy családként munkálkodnak nap, mint nap. Az elégedett szülők pedig nyugodtan bízzák ránk legféltettebb kincsüket a hét minden napján. A gyermekek mindenek felett álló érdeke számomra azt jelenti, hogy – az életkori – és egyéni sajátosságok szerinti – differenciáláson túlmutató alapszükségleteknek rugalmasan tudjunk eleget tenni az óvodai napirendben. Ezekből is leginkább kiemelve az óriási mozgásigény kielégítését, amely szorosan összefügg az óvodai és iskolai sikerélményekkel. Gyermekcsoportban folytatott munkám során leginkább a gyermek belső motivációjára építek, így hatékonyan valósulhat meg az irányított tevékenységbe integrált játékos tanulás, tapasztalatszerzés. 2009-ben végeztem a Debreceni Egyetem óvodapedagógia szakán. Majd mesterdiplomát szereztem kora gyermekkor szakirányú neveléstudományi bölcsészként az ELTE PPK-n, és végül, de nem utolsó sorban a BME – n szereztem meg a közoktatási vezetői szakvizsgámat. Az óvoda szolgáltatásai között szerepel az általam tartott mozgásprogram, amely a csecsemőkori reflexmaradványok felülírásán keresztül hivatott megelőzni, illetve orvosolni a viselkedési- és/vagy tanulási zavarokat. A témában létrehoztam az ‘Óvó néni mindenkinek’ YouTube csatornámat , amelyhez Facebook és Instagram oldal is tartozik.
Horváthné Banizs Judit vagyok. A Felhőcske csoport óvó nénije. Főiskolai tanulmányaimat Zsámbékon, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola óvodapedagógus szakán végeztem, 2004-ben. Az óvoda nyitása óta dolgozom az óvodában, ahol engem is elvarázsolt a hely és a meghitt, családias légkör. Óvodapedagógusként fontosnak tartom, hogy a gyermekeknek nyugodt, szeretetteljes légkört teremtsünk, melyben jól érzik magukat, valamint egyéni bánásmóddal és az eltérő fejlődési ütem figyelembe vételével biztosítsuk egészséges, harmonikus fejlődésüket.
Dienes-Tóth Judit vagyok, a Felhőcske csoport pedagógusa. Tanító szakon 2012-ben végeztem, ének-zenei műveltségi területtel kiegészítve. Egy évig dolgoztam általános iskolában, majd óvodába mentem át, ahol tizenegy évig erősítettem a pedagógus csapatot. A váltás oka az volt, hogy az óvodás korosztállyal könnyebben megtaláltam a közös hangot. Szeretek köztük létezni, tevékenykedni, munkálkodni.
Férjemmel, és gyermekeimmel élek. Fiunk 8 és fél éves, lányunk 4. Míg második gyermekünkkel voltam itthon, fejlesztőpedagógiát tanultam.
Fontosnak tartom, hogy szociálisan érzékeny, egymásra odafigyelő gyermekeket neveljünk, mert – egy szakmailag elismert neveléskutatótól tanultam – az életben azok állják megkönnyebben a helyüket, akik érzelmi intelligenciája magas.
“Azt tedd másokkal, amit szeretnél, hogy veled is tegyenek!” Ezt a vezérgondolatot
igyekszem szem előtt tartani.
Már a gimnáziumi éveim alatt jártam családokhoz babysitterkedni, ahol felismertem, hogy a gyermekek
lesznek az én hivatásom. 2006- ban szereztem a diplomámat, a Nemzetközi Pető Intézetben és több, mint
18 éve foglalkozom különböző korosztályú gyermekekkel.
Évekig dolgoztam állami intézményben konduktorként (csoportban, ill. egyéni fejlesztések), később
magánbölcsődékben és -óvodákban foglalkoztam gyermekekkel (mozgás- és komplex fejlesztés, játékos
angol, iskolaelőkészítő, óvodai foglalkozások, egyéni- és csoportos fejlesztések), ill. iskolás gyermekeket
is korrepetáltam, magántanulókat tanítottam, készítettem fel vizsgákra.
Számomra a gyermekekkel való foglalkozás nem munka, hanem hivatás. Fontosnak tartom, hogy aki
velük foglalkozik, legyen empatikus, tisztelje és szeresse a gyermeket, fogadja el úgy, ahogy van. Vallom,
hogy szeretettel és humorral bármit el tudunk érni, óriási kapukat tudunk kinyitni.
Szeretek “kreatívkodni” a gyermekekkel, énekelni, furulyázni, zongorázni. A zene jelentős szerepet tölt be
az életemben.
Kedvenc idézetem: “Miközben megpróbálunk mindent megtanítani gyermekeinknek az életről,
gyermekeink megtanítják nekünk, hogy miről is szól az élet.” (Angela Schwindt)
Segítő munkatársaink:
Molnár Xénia vagyok, pedagógiai asszisztens, jelenleg az iskola-előkészítő csoport munkáját segítem.
Sörösné Bangó Anita vagyok. 2o19-ben adódott az a lehetőség, hogy elvégezzem a dajka tanfolyamot. Mivel nagyon szeretem a gyerekeket, ezért is nagyon szívesen vállaltam ezt a munkakört. Mindent megteszek azért, hogy nagyon jól érezzék magukat itt nálunk. Igyekszem ebben is segíteni az óvónők munkáját.
Ungri Dórànak hívnak egy 12 éves kislàny édesanyukàja vagyok, és a Szivárvány csoport dajka nénije.
2014 – ben végeztem a dajka tanfolyamot.
Szeretek énekelni,vàgni,színezni,kreatívoskodni.
Örömmel tölt el, hogy gyerekekkel foglalkozhatok, nagyon közel áll az óvodás korosztály a szívemhez!
Segítő szakembereink:
Dévai Zita vagyok, gyógypedagógus. 2007-ben pszichopedagógia szakos tanárként végeztem, majd 2010-ben autizmus spektrum pedagógiája szakirányú továbbképzésen szereztem oklevelet, 2015-ben pedig szakvizsgázott gyógypedagógus lettem. Az óvoda megnyitása óta segítem a szociális és kommunikációs nehézségekkel hozzánk kerülő gyermekek inkluzív szemléletű integrációját intézményünkben. Hiszem, hogy minden gyermek egyéniség, aki kiaknázandó képességekkel bír, nekünk felnőtteknek feladatunk őket útjukon kísérni és segítségünket megadni optimális fejlődésükhöz